Politička scena
Bjelovar info medij
Članovi Županijskog vijeća HSP AS BBŽ prešli u HDZ
Hrvatska demokratska zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije osnažena je s 15 novih članova, a narednih dana očekuje se…
Bjelovar info medij
I ovu subotu Damir Bajs se družio s građanima grada Bjelovara
Uz Damira Bajsa bili su i predstavnici mnogih stranaka koje su mu pružile potporu i s njime potpisale sporazum o podupiranju…
Bjelovar info medij
Bjelovar – SDP-ov nezavisni kandidat za gradonačelnika Davorin Posavac družio se s građanima
Davorin Posavac je trenutno direktor tvrtke Bjelovarski sajam, poznat po tome da je Bjelovarski sajam izvukao iz dugova u kojima…
Bjelovar info medij
HDZ-ov kandidat za gradonačelnika Ante Topalović dijelio građanima maslinove grančice
Maslinove grančice uoči Cvjetnice koja se slavi u nedjelju, tjedan dana prije Uskrsa
Bjelovar info medij
HDZ i HSS zajedno na izbore i u Novoj Rači
Općinska vodstva dogovorila su da će u zajedničkom nastupu pred birače izaći tako da će kandidata za mjesto načelnika dati…
Bjelovar info medij
Zlatko Salaj predstavio kandidaturu za gradonačelnika Čazme
Naša Čazma zaslužuje bolje, poruka je kandidata za budućeg gradonačelnika, Zlatka Salaja!
Bjelovar info medij
Bjelovarski sajam – Beljak najavljuje borbu za hrvatsko selo i interese
U sklopu otvorenja 20. Proljetnog međunarodnog bjelovarskog sajma, svoju tiskovnu konferenciju je održala i Hrvatska seljačka…
Bjelovar info medij
Kandidat HSP za načelnika Općine Ivanske Marko Šafran predstavio program na skupštini DVD Ivansk
Za pomoć u radovima izrađenim u pirografiji i sav trud Marko Šafran nagrađen je zahvalnicom DVD Ivanska
Bjelovar info medij
Gradski odbor HDZ-a Bjelovara želi sretan Dan očevima svim Bjelovarčanima
U Republici Hrvatskoj se 19. ožujka, blagdan sv. Josipa – zaštitnika hrvatskog naroda obilježava kao Dan očeva
Bjelovar info medij › blog › vijesti_iz_iv_osnovne_shkole_bjelovar
Bjelovar info medij RSS rubrika blog

Vijesti iz IV. osnovne škole Bjelovar

24.03.2010 | 19:13 | komentara 0

Korištenje tekstova i fotografija s portala arhiva.bjelovar.info zabranjeno je bez izričite dozvole autora ili vlasnika.
Piše: Dejana Kurtović

Utorak, 23. ožujka 2010. u IV. osnovnoj školi se obilježio Eko-dan povodom Dana šuma 21.03. i Dana voda 22.03. U organizaciji su sudjelovali ravnatelj Milijan Bojanović, knjižničarka Dejana Kurtović, pedagog Mario Horvat, nastavnice biologije Ljerka Klačić-Dragičević i Svjetlana Jovičić te učiteljica Gordana Marinčić.

Bjelovar info medijPrvo su u 11.30h učenici 4d razreda u malom holu upriličili dva ekološka igrokaza po izboru knjižničarke Dejane Kurtović i učiteljice Gordane Marinčić. Izveli su ih za svoje kolege, učenike 2. i 4. razreda. Zatim su učenici ekolozi postavili u velikom holu veliko projektno platno na kojem su dva sata prezentirali svojim kolegama projekt pod nazivom "Kako smo spasili sove", s kojim su pobijedili na županijskom Ekološkom kvizu "Lijepa naša" 2010. i s kojim su otišli na državno natjecanje na kojem su ostvarili sedmo mjesto u Hrvatskoj. Oni su i napravili sa svojom nastavnicom Ljerkom Klačić-Dragičević uvod u predavanje Željke Bakran, inženjerke šumarstva, koja je učenicima viših razreda u školskoj knjižnici održala predavanje pod nazivom "Šume – prirodni odgovor na globalno zatopljenje". Svojim predavanjem inženjerka Bakran, koja radi u Hrvatskim šumama, ukazala nam je činjenicu da planska sječa šuma nije štetna, već dapače korisna i dobra jer se može koristiti kao prirodni izvor energije i očuvanja okoliša.

Nakon njezinog predavanja naši učenici ekolozi su u velikom holu održali malo predavanje s prezentacijom svojim mlađim kolegama, učenicima 1. i 3. razreda o svojem projektu. Djecu je jako zainteresiralo kako su njihovi stariji kolege Kristian Pintar i Josip Urh spasili sove koje su našli na tlu dvorišta škole i spasili od pogibelji, a njihove kolege Dora Milaković, Matko Malčić, Klara Pavić i Marina Jelečević o tome napravili projekt s kojim su pobijedili na županijskom ekološkom kvizu "Lijepa naša" 2010. U 14h su učenici 4d razreda opet izveli svoja dva ekološka igrokaza, ali sada svojim kolegama u suprotnoj smjeni, učenicima 1. i 3. razreda.

Puni lijepih dojmova i veselih dječjih osmijeha završili smo naš Eko-dan, kojim su učenici pokazali svoje iznimno znanje iz ekologije, svoje suosjećanje sa prirodom, razumijevanje svjetske prirodne situacije i svijest o očuvanju okoliša.

U petak, 19.03.2010., povodom Dana očeva i Dana sv. Josipa, održano je tribina predavanje u školskoj knjižnici pod nazivom "Biti tata u 21. stoljeću" za sve tate naših učenika. Predavanje su održali gost predavač, psihologinja Nikolina Rosandić, te naši vjeroučitelji Damir Jurič i Ilija Dominković. Nakon kratkog uvoda koje je održala knjižničarka Dejana Kurtović, riječ je preuzeo vjeroučitelj Damir Jurič koji je govorio o pravima i obavezama djece i samih roditelja, u ovom slučaju tata. Dao je naglasak na tome da se previše govori o pravima, a premalo o obavezama što onda dovodi do krivih stavova i kod djece i roditelja, koji prije svega gledaju svoja prava, a premalo svoje obveze jedni prema drugima.

Na njegovu riječ se nadovezao vjeroučitelj Ilija Dominković, i sam tata, koji je govorio o ulozi oca danas. Pri tome je davao primjera iz odgoja svojeg djeteta i svog života. Svojim toplim pristupom obojica vjeroučitelja su ostvarili pozitivan odnos sa tatama naših učenika.

Nakon toga je psihologinja Nikolina Rosandić održala stručnu prezentaciju o tome kako biti tata u 21. stoljeću, kakav je odnos između majke i oca u odgoju, na što se u odgoju djece smije, a što ne smije raditi i mnogo drugog što su tate jako dobro primili i prihvatili.

Tribina predavanje je završilo raspravom i pozitivnim ozračjem te željom očeva da bude češće ovakvih predavanja.Foto galerija
Bjelovar info medij Bjelovar info medij


<< Prethodni članak:
>>Sljedeći članak:
Vezani članci
Ključne riječi kao poveznice
 objavi | ispiši | pošalji

Uvredljivi, prosti, zlostavljajući te komentari koji potiču na mržnju i nasilje prema bilo kome, bit će odmah obrisani s portala.

Dodajte komentar

Upišite riječ koju vidite u slici:
Bjelovarsko-bilogorska županija RRABBŽ Bjelovarski sajam Green Croatia Region Poljoprivredni i tradicijski proizvodi BBŽ Glas koncila Grad Bjelovar